Co se událo u mladých hasičů

29. května, 2017 Aktuality Závody 3 minuty čtení

Přesně před třemi týdny se pro naše mladé hasiče naplno rozběhla nová závodní sezóna. A co se během těchto tří týdnů událo zajímavého? To si shrneme v následujících řádcích.

První soutěží letošní sezóny byly okrskové závody, které se konaly v neděli 7. 5. na fotbalovém hřišti v Mostkovicích. Jako první se na start postavilo netradičně družstvo starších žáků. Po bezchybném požárním útoku se časomíra zastavila na čase 19,55 vteřin a tento výsledek nám stačil na získání 1. místa a tím tak obhajobu loňského výsledku. V kategorii mladších žáků se nám historicky poprvé povedlo poskládat dvě družstva a obě si nevedla vůbec špatně. Družstvo A, které bylo poskládáno ze „zkušenějších“ dětí, předvedlo moc pěkný útok a zařadilo se na konečné 3. místo. Před ně se dostalo družstvo mladších žáků z Čechovic, které soutěž vyhrálo, a právě nově poskládaný tým Krasice B.

Další zastávkou byly závody konané v sobotu 13. 5. v Dětkovicích. Opět jsme se na ně vydali se dvěma družstvy mladších žáků a jedním družstvem žáků starších. Mladším žákům se dařilo méně než před týdnem a s časem 23,84 vteřin (Krasice B) respektive 28,19 sekund (Krasice A) se umístili na konečném 5. respektive 6. místě. Starší žáci se se svým útokem poprali podstatně lépe a s časem 16,83 sekund skončili na krásném 2. místě za vítězným Vícovem.

Poslední závody, kterých jsme se zatím zúčastnili, se konaly v sobotu 27. 5. v Mořicích.  Na tuto soutěž jsme odjeli jen s jedním družstvem mladších žáků a jedním družstvem starších. Tyto závody jsou specifické tím, že zde jsou nástřikové terče, což znamená, že pro úspěšné dokončení požárního útoku je potřeba terč naplnit určitým množstvím vody. Mladší žáci dosáhli času 27,7 vteřin a skončili tak na 11. místě. Starší žáci dokonce překonali svůj čas z Dětkovic, kde byly obyčejné terče, a výkonem 16,7 obsadili konečné 1. místo. Samozřejmě chceme poděkovat Viki z družstva Domamyslic, která nám zaběhla Béčko a bez ní by jsme tohoto výsledku nemohli dosáhnout.

Za první tři týdny závodní sezóny jsme získali celkem 5 umístění na medailových pozicích a do sbírky tedy přidali 5 pohárů. Následující víkend pokračuje závody v Lešanech a Dřevnovicích, tak se těšíme, jaké výsledky nám přinese.

Fotogalerie z Mostkovic ZDE

Video z Mostkovic: mladší žáci A ZDE, mladší žáci B ZDE, starší žáci ZDE