Další dobrý rok pro Sbor dobrovolných hasičů Krasice

23. listopadu, 2019 Aktuality 2 minuty čtení

Opět přinášíme krátký report toho, co se u nás v letošní sezóně událo.

I v roce 2019 pokračoval sbor SDH Krasice kromě jiných činností i ve své práci s dětmi a mládeží. Opět jsme letos absolvovali třídenní soustředění v Ptenském dvorku, zúčastnili se Okresní dětské ligy Prostějovska a několika dalších pohárových závodů, noční soutěže v Bochoři a branného závodu v Jednově. Podařilo se nám poskládat celkem 5 družstev mladých hasičů a posbírat několik cenných úspěchů. Mezi ty největší patří obhájení titulu Mistr Okresní dětské ligy v kategorii mladších žáků, kde jsme přidali i druhé místo. Výslednou stříbrnou příčku jsme získali i v kategorii žáků starších. Ale mezi náplň nepatří jen trénování a závodění. Pořádáme i různé akce na stmelení kolektivu.

V kategorii dospělých jsme letos nebyli tak úspěšní jako v předchozích letech, protože našim ženám nevyšla první polovina sezóny úplně podle jejich představ, nicméně i přesto máme několik pozitiv. Krasické ženy získaly několik cenných dílčích závodních výsledků, obsadily celkové třetí místo ve Velké ceně Prostějovska a po třetí za sebou se dostaly na jedny z nejprestižnějších závodů v požárním útoku v České republice a na Slovensku, které se každoročně konají v Širokém dole. Velkou nadějí do budoucna je i nově vzniklé družstvo mužů. Suma sumárum možná to nebyl výsledkově nejplodnější ročník, ale podařilo se nám naši mládežnickou základnu rozšířit zase o několik dalších členů, a to je to nejhlavnější. Na závěr chci poděkovat Statutárnímu městu Prostějov a MŠMT České republiky za finanční podporu, bez které bychom se neobešli.