Noční žákovské úspěchy v Bochoři

6. říjena, 2016 Fotogalerie Závody 3 minuty čtení

17. 9. 2016 naše mladé hasiče čekala zatím největší výzva. Pro některé úplně první noční závody v Bochoři, pro některé z našich žáků Bochoř úplně poslední. Ve večerních hodinách, pro nás netypických, jsme se vydali na cestu do Bochoře. Tyto závody nemohou naši starší i mladší žáci s ničím srovnat. Před závodem samotným je ohňostroj, družstev je zde nespočetněkrát více, závodí se v noci a také zde probíhá diskotéka. Takže Bochoř jsou v našem okolí v podstatě jediné závody svého druhu pro mladé hasiče, což je i poměrně škoda. Všichni naši závodníci, vedoucí a i ti co přijeli jen fandit, si je moc užili a bylo to pro nás krásné zakončení sezóny.

Teď k závodům samotným. Nejdříve jsme mohli vidět útok našich starších žáků, kteří měli startovní číslo 11. Přes obrovskou nervozitu před startem a nespokojenost závodníků s jejich výkonem i dosaženým časem 15,11, se nakonec starší žáci mohli radovat z krásného 7. místa z celkových 57 přihlášených družstev z koutů celé republiky. Konkurence zde byla opravdu velká, a proto nás sedmé místo velice potěšilo.

Když tu píšeme o tom, jak velkou radost nám udělali starší žáci, tak asi ani nemáme slova pro to, jakou radost nám přinesli žáci mladší. Pro většinu našich malých dětí to byly úplně první noční závody a nikdo z nás nečekal to, čeho jsme pak mohli být svědky. Chvíli po útoku starších žáků, totiž nastala jejich chvíle. Napětí se dalo krájet, nervozita byla v očích dětí jasně viditelná a sem tam ukápla i nějaká ta slzička. Se zatajeným dechem jsme všichni sledovali jejich útok a s očima přilepenými na časomíře jsme doufali, v co nejlepší čas. Po tom, co se časomíra zastavila na konečném čase 16,82, se spustila obrovská vlna radosti všech z Krasic. Je nutno zmínit, že tento úspěch by nešel bez strojníka Romana, takže ten se vlastně na úspěchu mladších žáků podílel taky. Nakonec obsadili krásné 4. místo z 52 přihlášených družstev.

Takže letošní závody v Bochoři a vlastně i celou sezónu považujeme za stoprocentně úspěšné. Samozřejmě je stále na čem pracovat a v čem se zlepšovat, takže v zimní pauze nebudeme zahálet, budeme poctivě trénovat a připravovat se na další sezónu, ve které doufáme, že se našim žákům bude dařit stejně ne-li dokonce lépe než letos.

Fotogalerie ZDE