Sezóna 2018 pro Sbor dobrovolných Hasičů Krasice aneb trojnásobné mistry

11. listopadu, 2018 Aktuality 2 minuty čtení

Další rok utekl jako voda a je čas na každoroční hodnocení hasičské sezóny pro družstva z SDH Krasice. Jako již tradičně jsme s dětmi začali třídenním soustředěním v Ptenském dvorku, kde po dlouhé zimní přestávce mladí hasiči oprašují své dovednosti. Na začátku května se naplno rozjíždí kolotoč závodů. Každý víkend alespoň jedna soutěž, ale někdy třeba i dvě. A ve stejném tempu pokračujeme až do půlky července. Následuje měsíc oddech a v druhé půlce srpna začínáme znovu. Sezóna končí prvním říjnovým víkendem, kdy se koná závod požárnické všestrannosti.

Tento rok jsme z dětí poskládali celkem tři družstva, a to dvě mladší a jedno starší. Mládežnická základna se každým rokem rozrůstá a děti nám dělají velkou radost. Největším úspěchem je výsledek z premiérového ročníku Okresní dětské ligy Prostějovska, což je seriál 10 závodů, kde se za každé umístění sbírají body do celkového hodnocení. Našim dětem se podařilo zvítězit v obou kategoriích a ještě k tomu přidat i třetí místo v kategorii mladších žáků. Krásného umístění jsme dosáhli i na nočních závodech v Bochoři. Mladší žáci získali 4. a 10. místo z 45 družstev a starší žáci obsadili rovněž 4. místo z 60 týmů.

Sezóna 2018 se rozhodně zařadí mezi nejúspěšnější v naší historii. Velkou zásluhu na tom má samozřejmě mládež, ale zahanbit se nenechalo ani družstvo žen. I přesto, že ve městě nemáme tréninkovou plochu pro dospělé hasiče, tak se holkám podařilo vyhrát Olomouckou noční ligu a obhájit tak titul z loňského roku. Krasická hasičská zbrojnice se tedy na pár měsíců stane domovem pro tři krásné putovní poháry.

Na závěr bych chtěla poděkovat Statutárnímu městu Prostějov za finanční podporu, kterou nám poskytlo, dále trenérům, vedoucím a všem dalším, kteří se jakkoliv podíleli na letošní sezóně. Největší dík ale patří našim dětem. Bez jejich píle, snahy a odhodlání by to rozhodně nešlo.